kwi 28 2014

Wybrane wypowiedzi

przedstawiamy nasze wybrane wypowiedzi, które będziemy prezentować na wieczornicy, a oto i one:

1.

Dla mnie wolność to prawo do władzy nad własnym życiem i decydowania o sobie. Możliwość spełnianioa swoich marzeń i pragnień

2.

Moim zdaniem wolność to możliwość wypowiadania swojego zdania, wyznania religii i kultury. Młodzież naszego kraju, ale nie tylko, wolność postrzega jako „dorosłość”, czyli możliwość podejmowania swoich decyzji np.: o szkole i dalszym życiu.

3.

Dla mnie wolność to brak wojen, sporów. Zero kłótni. Wolność to bezpieczeństwo. Robienie upragnionych rzeczy, ale z umiarem i głową. Wolność to szczęcie.

4.

Wolność to zdolność do cieszenia się z życia. Wolnością możemy nazwać prawo do własnego losu i własnego zdania.

5.

Wolność jest dla mnie czymś,  co powinien mięć każdy człowiek. Każdy z nas powinien mieć własne zdanie oraz poglądy. Wolnością jest możliwość opuszczania kraju, wyjazdu za granicę

6.

Wolność jest wówczas, kiedy wszystko zależy ode mnie. Wolność jest dla mnie wtedy, kiedy mogę sama o czymś decydować i czuję się szczęśliwa.

wypowiedzi naszych Rodziców:

Wolność to:

-korzystanie z praw obywatelskich

-swobodne wygłaszanie własnych sądów i opinii

-możliwość podróżowania z przekraczaniem granic państwa w strefie Schengen

-decydowanie o sobie, dokonywanie właściwych wyborów

-bezpieczeństwo, które gwarantuje nam państwo

Dla mnie i mo0jej rodziny wolność to życie w wolnym kraju bez wojen, wzajemnej nienawiści, optymistyczne patrzenie w przyszłość i wiara, że to się nie zmieni.

2.

Wolność dla każdego z nas może być rozumiana w różny sposób. Ja czuję się wolnym codziennie- np.: w pracy. Idę do pracy każdego dnia z wielką pasją, zadowoleniem i poczuciem  ogromnego spełnienia

3.

Wolność to dla mnie prawo w dokonywaniu różnych wyborów, bez przymusu. Wolność to dla mnie oglądanie i słuchanie mediów bez cenzury.

Wypowiedzi najstarszego pokolenia:

1.

Wolność to dla mnie działanie na mojej płaszczyźnie życia, wedle mojego życzenia. Jeśli zdrowie mi dopisuje mogę brać czynny udział a nawet współdecydować o losach ojczyzny- myślę tu o głosowaniu. Wolność to dla mnie też przekazywanie swojego doświadczenia życiowego dzieciom i wnukom.

2.

Wolność jest dla mnie bardzo istotną całością. Dzięki niej mogę swobodnie wypowiadać swoje poglądy. Mam też prawo wyboru bez żadnych ograniczeń z jakiejkolwiek strony. Nikt nie rozkazuje mi, jak mam mówić i żyć.